• Post Thumb

Порадити ГДЗ у спільнотах:

Виберіть наступне рішення:

Завдання 1 Завдання 2 Завдання 3 Завдання 4 Завдання 5 Завдання 6 Завдання 7 Завдання 8 Завдання 9

Розпізнання тексту ГДЗ що на зображені:

1. План тексту:

1. Як' тлумачать поняття «діаспора»?
2. У яких країнах найкраще змогла згуртуватися українська діаспора? 3. За якими ознаками можна охарактеризувати кожну з еміграційних хвиль?
2. Коли ми вимовляємо слово «діаспора», то відразу уявляємо етнічну спільноту, яка хоч і живе постійно в чужій країні, але зв'язку з нею не згубила. Зберегла ті ниточки-канали, якими здійснюється духовне спілкування - збереження національних традицій, звичаїв, рідної мови, культури, історії, мистецтва й науки.
«Нашого цвіту - по всьому світу»... Так кажуть про українців, що мешкають у багатьох країнах. Українська діаспора умовно поділяється на східну (у Росії проживає 4,4 млн українців, у Казахстані - 900 тис., у Молдові - 600 тис., у Білорусі - 300 тис., в Узбекистані- 150 тис., у Киргизії - 100 тис. жителів українського походження) та західну (у США проживає 2 млн українців, у Канаді - 800 тис., у Бразилії та Аргентині - по 400 тис., в Австралії та Франції - по 40 тис., у Великій Британії та Німеччині по - 30 тис.). Частина українців віддавна проживає на територіях, які після Другої світової війни увійшли в межі державних кордонів сусідніх з Україною держав (у Польщі мешкає 300 тис., у Румунії - 100 тис., у Словаччині - 400 тис. жителів українського походження). Частина української еміграції віддає перевагу термінові «українці у країнах поселення».
Діаспора утворювалася масовими хвилями. Перша хвиля: еміграція до 1914 р. (історики називають її трудовою). Виїжджали цілими сім' ями, шукали кращої долі в далеких краях. Чимало українських діячів діаспори стали відомими людьми в культурі та освіті. Вони відкривали українські й двомовні школи, піклувалися про освіту дітей українських емігрантів.
Друга хвиля: еміграція в міжвоєнний період (інтелектуальна). Еміграція у міжвоєнний період була меншою, виїжджали здебільшого до США й Канади. Усе частішою стає політична причина еміграції. Емігрантами були люди переважно молодого та середнього віку, які пройшли горнило боротьби й належали до інтелігенції.