Виберіть наступне рішення:
Розпізнання тексту ГДЗ що на зображені:
11.І. Наведені слова зустрічаються у народних казках.
Мишка-шкряботушка, жаба-скрекотушка, зайчнк-лапанчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, ведмідь-набрід, кабан-іклан.
Деревинка, колисочка, синок, золотий човник, срібне веселечко, двійнятка, матінка, бережок, рибка, голосок, гусснятко, гусочка, крильце, сорочечка, казочка, в'язочка, тоненький, маленькийї.
Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже:
— Тут я буду житиІ
І>',оли це жабка плигає та й питає:
— А хто-хто в цій рукавичці?
— Мишка-шкряботушка. А ти хто?
— Жабка-скрекотушка. Пусти й менеІ
От уже їх двоє (з народної казки «Рркавичка»).
Жили собі дід та баба. Вже й старі стали, а дітей нема. Журяться дід та баба: «Хто нашої й смерті догляне, що в нас дітей нсма? > От баба й просить діда: — Поїдь, діду, в ліс, вирубай там мені деревинку, та зробимо колисочку, то я положу деревиыку в колисочку та й буду колихати; от буде мені хоч забавка! ('и народної казки «Іеасик-Телесик»).
ІІ. У багатьох народних казках героями е тварини. У назвах персонажів казок відбилися народні спостереження за поведінкою тварин. Тому вайлуватий ведмідь має прикладку «набрід», а ікла кабана характеризує прикладка «іклан«. Але до більшості персонажів народ ставився з симпатією, тому й виникли відповідні назви: у лисички, яка дуже хитра і в спілкуванні завжди видає себе за товаришку, — «лисичка-сестричка >, у беззахисного зайчика — «зайчик-лапанчик > та інші. Національні особливості багатьох персонажів вдало розкривають саме прикладки. 3 цією ж метою вживаються зменшувально-пестливі суфікси.
- Пошук книги по фільтру