• Post Thumb

Порадити ГДЗ у спільнотах:

Виберіть наступне рішення:

Впр. 1 Впр. 3 Впр. 7 Впр. 9 Впр. 10 Впр. 11 Впр. 12 Впр. 15 Впр. 18 Впр. 20 Впр. 23 Впр. 26 Впр. 27

Розпізнання тексту ГДЗ що на зображені:

Впр. 15.
Вільгельм Конрад Рентген 23 січня 1886 року великий зал Вюрцбурзького університету було зайнято до останнього місця. У рядах сиділи професори та студенти. Професор Рентген почав свою доповідь. Він розповідав про те, як він прийшов до свого винаходу.
І
І У грудні 1885 року він працював у своІ їй лабораторії в університеті. Він дослі- І
джував катодні промені у вакуумній І трубці. Лабораторія була затемнена. І
Для захисту від променів він повісив І перед трубкою екран.
І Коли Рентген увімкнув трубку, екран І засяяв зеленуватим світлом. Учений І
І вимкнув трубку, випромінювання зниІ кло. Рентген узяв дошку з деревини та І
І
тримав її між трубкою та сяючим екраІ ном. Дивовижно! Випромінювання не ' зникало. Але це не могли бути катодні І
І промені, бо зони не можуть проходити І через деревину. Це були зовсім нові,' до цього часу ще не відомі промені.'Рентген назвав їх «Х-променями».
«Але чи можуть ці промені проходити через інші речовини?» — спитав себе професор. 1 він випробував з папером, гумою, металом. Ніщо не могло зупинити промені. «Мабуть, зони можуть просвічувати також живий організм?» — спитав себе він знов та підвів до екрана свою руку.
«Промені проходять через усе!» — закі нчив Рентген свою доповідь. «Дозвольте сфотографувати Вашу руку Х-променями», — попросив він відомого професора анатомії Келлікера. Старий професор погодився. Через декілька хвилин фотографії були вже готові і їх показали слухачам у залі. 11рофесор Келлікер упізнав свою руку. Він сказав схвильовано: «Я працюю в університеті 48 років,і ще ніколи не брав участі у засіданні, на якому б було повідомлено щось таке велике та важливе як сьогодні. Я впевнений, що це відкриття буде мати велике значення для науки, особливо, для медицини та техніки». Келлікер закінчив свою промову словами: «Ура винахіднику! Я пропоную називати в майбутньому Х-промені рентгенівськими променями!».
Через деякий час уже знали„яке визначне відкриття вдалося вюрцбурзькому професорові. У 1901 році його було нагороджено як першого фізика у світі Нобелевською премією. Рентген завжди
І казав, що його відкриття належить усьому світові. У його рідному місті Леннепі було засновано «музей Рентгена».