• Post Thumb

Порадити ГДЗ у спільнотах:

Виберіть наступне рішення:

Завдання 4. Завдання 5. Завдання 6. Завдання 7. Завдання 8. Завдання 9. Завдання 10.

Розпізнання тексту ГДЗ що на зображені:

10*. Історія відкриття елемента Кобальта
Колись давно в німецькій провінції Саксонії добували срібні та мідні руди.
Інколи знаходили руду, яка зовні нагадувала срібну, але здобути з неї срібло було неможливо. Гірше того, при обжарюванні цієї руди виділявся дуже отруйний газ. Саксонці пояснювали ці неприємності дією нечистої сили - злого й підступного підземного гнома Кобальда.
Правда, деякі люди вважали, що гном не злий, а справедливий, і карає тільки лінивих і недбайливих рудокопів.
У ті часи в Німеччині навіть у церквах читали молитви про спасіння гірняків від цього злого духу.
3 часом рудокопи навчилися відрізняти гарну срібну руду від поганої «не- чистої», яку і стали називати кобольдом, а пізніше - кобальтом.
У 1735 році шведський хімік Георг Брандт виділив із цієї «нечистої» руди сірий зі слабким рожевим відтінком невідомий метал, який і назвав кобальтом.
Історія відкриття елемента Іоду
Цікаве, що йод уперше «добула»... кішка, яка, стрибнувши на полицю, зачепила й перекинула склянку з концентрованою сульфатною кислотою - оліїстою їдкою рідиною. Остання ж пролилася на попіл морських водоростей. Вражений аптекар Б. Куртуа одразу помітив фіалкову хмару, що здіймалася до стелі. Трапилося це 1811 року. Нову речовину першовідкривач описав у статті, що побачила світ 1813 року.
Елементарну природу нової речовини всгановили вчені Г. Деві і Ж. Гей-Люссак. Останній і назвав його «йодом» (від грецької «йодос» - фіалковий) за барвою йодної пари.